Contact
Subscribe to our newsleter
Free Design Software
rfq rfq

PROJEKT I REALIZACJA


 • Paryż, XI dzielnica
 • Francja
 • Architekt :
  a+ samueldelmas
 • 2009
 • Klient:
  SEMIDEP-DFPE City of Paris
 • Biuro inżynieryjne:
  SCOPING-BET TCE-SRC
 • Zdjęcia:
  © a+ samueldelmas architectes urbanistes, Kristen Pelou,
  L'mage contemporaine

SZCZEGÓŁY I LINKI


  Plan parteru
  Plan I piętra
  Plan II piętra
  Plan III piętra
  Plan IV piętra
  Fasada - detale
  Fasada - konstrukcja
  Karta produktu: Aluzinc®
  Karta produktu: Panele ST

Mieszkania socjalne i przedszkole w Paryżu


Projekt przedszkola dla dzieci i 12 mieszkań socjalnych w XI dzielnicy w Paryżu powstał w otoczeniu zieleni. Jest on zgodny z wymogami zrównoważonego budownictwa. Elewacja budynku została wykonana z paneli elewacyjnych z powłoką Aluzinc® dostarczonych przez firmę ArcelorMittal.

Celem tego projektu była integracja nowego budynku z otaczającymi zielonymi ogrodami i wysokimi drzewami. Budynek oferuje przedszkole na parterze i 12 mieszkań socjalnych usytuowanych na wyższych piętrach. Budynek przypomina pudełko, parter budynku wysunięty jest nieco do przodu, dzięki czemu na tyłach budynku powstał dziedziniec przedszkola. Lokalizacja budynku na końcu ulicy, przy parku, pozwoliła na stworzenie bezpiecznego miejsca dla dzieci. Dzięki temu dzieci mają również dostęp do pobliskiego placu.

Kompleks, wykonany w całości w konstrukcji stalowej, oferuje maksymalną elastyczność w jego wewnętrznej organizacji.

Przedszkole umieszczone na parterze budynku dla 30 dzieci oferuje powierzchnię 300 m2. Przeszklona przednia elewacja budynku została pokryta filtrem ochronnym, co stwarza wrażenie pokrycia włóknem przypominającym kokon.

Część mieszkalna budynku usytuowana jest nad świetlicą dla dzieci, a dzięki swojemu kształtowi i charakterystycznej elewacji tworzy ona osobną całość. Budynek mieści 12 mieszkań różnej wielkości (od 1 do 3 pokoi) z tarasami. Powierzchnie wspólne zostały zminimalizowane, przez co powierzchnia mieszkań została powiększona do maksimum. Każde mieszkanie posiada okna od strony południowej, wschodniej i zachodniej, co gwarantuje piękny widok na otaczający budynek teren zielony.

Stal ArcelorMittal
Elewacja części mieszkalnej budynku została wykonana ze stalowych paneli. Zarówno panele elewacyjne, jak i okiennice zostały wykonane z paneli z powłoką Aluzinc® dostarczonych przez firmę ArcelorMittal.  

Ta metaliczna powłoka, stop aluminium i cynku posiadający doskonałą odporność na korozję, ma bardzo atrakcyjny wygląd. Dzięki metalicznemu połyskowi i zdolności odbijania światła na elewacji odbija się zarys sąsiadujących budynków. Aby odróżnić od siebie panele elewacyjne i okiennice, okiennicom nadano perforacje liniowe, które przepuszczają światło nawet wtedy, gdy są zamknięte.

Firma ArcelorMittal Europe - Flat Products wyprodukowała stal z powłoką Aluzinc®, która została następnie przekształcona przez ArcelorMittal Construction we Francji w panele ST 440 z połączeniami wpustowymi o wielkości 10 mm.

Powered by aware