Contact
Subscribe to our newsleter
Free Design Software
rfq rfq

PROJEKT I REALIZACJA


 • Herten-Roermond
 • Holandia
 • Architekt:
  RuimteMakers Architecten BNA
  Architekt projektu: Jacco Poleij
 • 2012
 • Klient:
  LIOF Business Centers
 • Zdjęcia:
  © ArcelorMittal

SZCZEGÓŁY I LINKI


  Karta produktu: Hairplan 300
  Przewodnik Colorissime - Arval by ArcelorMittal

Centrum Biznesowe Roerpoort


Nowe Centrum Biznesowe w pobliżu holenderskiego miasta Roermond oferuje elastyczną przestrzeń biurową w przystępnych cenach – dzieje się tak między innymi dzięki jego modułowej konstrukcji. ArcelorMittal Construction Netherlands dostarczyło stalowe panele na jego fasadę: wstępnie powlekane panele elewacyjne Hairplan 300, które tworzą charakterystyczny wygląd budynku.

Zapotrzebowanie na przestrzeń biurową w przystępnej cenie stanowi obecnie istotny problem, szczególnie na obszarach rozwijających się ekonomicznie, takich jak region Limburga w Holandii. Misją Centrum Biznesowego Roerpoort jest dopasowanie się do wszelkich potrzeb firm. Jego modularna konstrukcja pozwala na maksymalną elastyczność w kwestii dystrybucji przestrzeni: łącznie 2.600 m2 przestrzeni biurowej podzielono na 120 zróżnicowanych pomieszczeń po 20 m2 każde, dostępnych jest jednak więcej opcji: począwszy od minimalnych 15 m2, aż po całą kondygnację budynku.

Jego lokalizacja jest właściwie idealna: Obiekt znajduje się przy nowej autostradzie A73 BC Roerpoort i położony jest zaledwie kilka kilometrów od Roermond i 30 minut jazdy samochodem od takich miast jak Maastricht i Eindhoven.

Budynek składa się z 3 skrzydeł i jest zbudowany na planie litery Y, patrząc z lotu ptaka, obie z dwóch najwyższych kondygnacji tworzą niewielki wypust na czubkach skrzydeł. Został on zaprojektowany przez RuimteMakers Architecten BNA z Maastricht, zgodnie z najnowocześniejszymi standardami panującymi we współczesnych realiach biznesowych i oferuje przestrzeń biurową dla od 60 do 70 przedsiębiorstw. Podczas gdy biura są umieszczone na 2 górnych piętrach, na poziomie parteru znajduje się obszerny, wyłożony płytkami hol wejściowy wraz z recepcją, przestrzenie do wspólnego użytku z sofami, restauracja i salki konferencyjne możliwe do wynajęcia także przez osoby niewynajmujące żadnych przestrzeni w tym budynku. Ponadto można tam wynająć pojedyncze pomieszczenia do pracy na jeden dzień.

BC Roerpoort jest nie tylko budynkiem niezwykle elastycznym w aranżacji, spełnia on także wymagania w zakresie ekologii: energia, którą zużywa, jest pozyskiwana z systemu pomp ciepła.

Z zewnątrz uwagę przykuwa jego stalowa fasada: panele elewacyjne w 3 różnych kolorach (beżowy, brązowy oraz szary) tworzą nieregularny, lecz mimo wszystko liniowy wzór na części ścian w lobby, biegnący aż do środka budynku. Wnętrze utrzymane jest w tej samej kolorystyce co fasada zewnętrzna, miękko przechodząc z zewnątrz do wewnątrz; drewniane elementy tworzą komfortową atmosferę w hallu wejściowym i w przestrzeniach do użytku wspólnego.

Produktem, którego użyto do wykonania fasady, jest Hairplan 300, estetyczne rozwiązanie fasadowe z oferty Arval firmy ArcelorMittal. ArcelorMittal Construction Netherlands dostarczyło wstępnie powlekane panele Hairplan 300 z Hairplus w kolorach Beige 4131, Whitegrey 4902 oraz Ral 7038 z palety kolorów Colorissime. Panele Hairplan 300 zamontowano pionowo z niewidocznymi mocowaniami, ciemnoszary pas z aluminium stanowi poziomą granicę.

Powered by aware