Jeśli nie możesz otworzyć tej strony, przejdź tutaj

Constructalia Newsletter Grudzień 2013Nowy terminal Heydara
Aliyeva na lotnisku w Baku

 Azerbejdżan
 
Arena Loira 
Francja
Stal emaliowanaINSPIRUJĄCA STAL

Nowy terminal imienia Heydara Aliyeva na Międzynarodowym Lotnisku w Baku (Azerbejdżan)

Nowy terminal jest nowoczesnym budynkiem zaprojektowanym zgodnie z najnowszymi osiągnięciami technologii lotniczej. Jego niepowtarzalna, estetyczna forma charakteryzuje się trójkątnym kształtem o zaokrąglonych krawędziach, zwężającą się fasadą oraz półprzeźroczystym dachem. ArcelorMittal Projects został wybrany przez Okyanus Group Istanbul na dostawcę blach dachowych Hacierco produkowanych przez ArcelorMittal Construction Polska.

Loire Arena w Trélazé (Francja)

Nowe, popularne miejsce spotkań we francuskiej Dolinie Loary, centrum sportowe i kulturalne Loire Arena, jest bardzo ciekawym miejscem na mapie miasta Trélazé, mogącym pomieścić do 6500 widzów. W celu zapewnienia wysokiej efektywności akustycznej oraz izolacji termicznej na dach i fasady obiektu wykorzystano systemy GlobalRoof i GlobalWall z serii Arval firmy ArcelorMittal.


PRODUKTY

Stal emaliowana – Ponadczasowy materiał współczesnej architektury

Emalia towarzyszy nam od tysięcy lat. Emaliowana biżuteria i metalowe ozdoby wykonane przez starożytne cywilizacje nadal wyglądają równie pięknie, jak w momencie ich projektowania wieki temu. Dzisiejsi architekci, artyści i projektanci mają możliwość wykonania wyjątkowych projektów architektonicznych, które przetrwają stulecia. Przy użyciu stali emaliowanej z oferty firmy ArcelorMittal są w stanie stworzyć zapierające dech w piersi budowle, które przetrwają 50 i więcej lat.

Paleta kolorów Colorissime®

W ramach palety kolorów “Colorissime” ArcelorMittal Construction oferuje budowlane produkty i rozwiązania do zastosowań elewacyjnych i dachowych w szerokiej gamie estetycznych i funkcjonalnych powłok i materiałów: Szeroki wachlarz kolorów z wykończeniem błyszczącym i matowym oraz efektem tekstury.

Angelina TM - Belki ażurowe z otworami sinusoidalnymi

Nowy profil budowlany z sinusoidalnymi otworami łączy walory estetyczne z wymogami trwałej architektury: Angelina TM umożliwia duże rozpiętości, daje swobodę projektowania i zapewnia łatwą i elastyczną zmianę wykorzystania.


OPROGRAMOWANIE

Oprogramowanie Angelina - darmowe narzędzie do projektowania belek Angelina

Program został stworzony przez CTICM (Centre Technique Industriel de la Construction Métallique - Francja) na zlecenie grupy ArcelorMittal. Pobierz najnowszą, zaktualizowanę wersję oprogramowania Angelina tutaj!


AKTUALNOŚCI

Stowarzyszenie ConstruirAcier uruchomiło nową stronę internetową www.save-construction.com

Francuskie stowarzyszenie ConstruirAcier udostępniło pionierską i zupełnie bezpłatną stronę internetową www.save-construction.com. Dostępna w dwóch wersjach językowych - francuskiej i angielskiej, zawierająca planowo 20 interfejsów na koniec 2013 roku, jest nowych narzędziem, które może generować profile środowiskowe dla produktów i systemów dostosowanych do wszystkich projektów budowlanych ze stali!