Jeśli nie możesz otworzyć tej strony, przejdź tutaj

Constructalia Newsletter Lipiec 2014Centrum Badań i Rozwoju ArcelorMittal w Asturii 
Rozbudowa portu lotniczego Rzeszów Jasionka w Polsce
Nowy stadion w Bordeaux ze stali ArcelorMittal 
Rozwiązania stalowe dla globalnej energetyki wiatrowej
INSPIRUJĄCA STAL

Centrum Badań i Rozwoju ArcelorMittal w Asturii, Hiszpania

Nowy budynek Centrum Badań i Rozwoju ArcelorMittal w północnej Hiszpanii został zbudowany z metalicznych elementów w kolorach przypominających te, które powstają w procesie produkcji stali. Posiada stalową konstrukcję z belek ażurowych ACB® oraz stropy zespolone. Do pokrycia elewacji wykorzystano panele ST Lumiére i ST 300.

Rozbudowa portu lotniczego Rzeszów Jasionka w Polsce

Infrastruktura portu lotniczego Rzeszów Jasionka, położonego w południowo-zachodniej Polsce, wzbogaciła się o dwa nowe hangary, drogę kołowania i płytę postojową. Do pokrycia jednego z dwóch nowych hangarów wybrano blachę z powłoką metaliczną Aluzinc® Florelis firmy ArcelorMittal.


PRODUKTY

Magnelis® certifikowany dla kategorii korozyjności C5

Magnelis® ZM310 jest pierwszą powłoką metaliczną, która otrzymała certyfikat w kategorii korozyjności C5. Instytut Badań Technicznych SP w Szwecji zaświadcza, że powłoka Magnelis ZM310 nadaje się do zastosowania w kategorii korozyjności C5, zgodnie z SS-EN ISO 12944 - 2.

Belki ażurowe ACB®

Stosowanie belek ażurowych umożliwia uzyskanie lżejszych konstrukcji, większych rozpiętości oraz projektowanie zgodne z wymaganiami klienta. Jest to rozwiązanie elastyczne, ekonomiczne i estetyczne. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat tego produktu.

ST Lumiére

Ażurowa koncepcja paneli ST Lumiére sprawia, że budynek prezentuje się w scenerii gry cienia i światła. Panele te można wykorzystać w elewacji jako osłony przeciwsłoneczne, ale również na powierzchnie dachowe. Panele ST Lumiére otwierają nowe obszary ekspresji pozwalające kreować dachy o złożonych formach i wysokim nachyleniu.


AKTUALNOŚCI

Nowy stadion w Bordeaux ze stali konstrukcyjnej ArcelorMittal

W ramach przygotowania do mistrzostw Euro 2016, które mają odbyć się we Francji, miasto Bordeaux otrzyma nowy stadion zaprojektowany przez wybitne szwajcarskie biuro architektoniczne Herzog & de Meuron. Firma ArcelorMittal dostarczyła stalowe elementy i rury do budowy obiektu.

Ankieta satysfakcji klienta Constructalii: Dziękujemy za Państwa udział!

Kilka tygodni temu przeprowadziliśmy ankietę satysfakcji naszych użytkowników. Otrzymaliśmy odpowiedź od ponad 2 000 użytkowników w ramach wszystkich wersji językowych, co znacznie przekroczyło nasze oczekiwania. Pragniemy podziękować naszym użytkownikom za poświęcenie czasu i dostarczenie swoich opinii, które są dla nas niezwykle istotne.


PUBLIKACJE

ArcelorMittal, dostawca rozwiązań stalowych dla globalnej energetyki wiatrowej

ArcelorMittal stale rozwija nowe technologie oraz ulepsza swoje produkty i usługi, tak aby były zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Świadomość wpływu zmian klimatu na środowisko jest głównym powodem pełnego zaangażowania firmy w światowe działania na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i łagodzenia jej skutków. Z niniejszej broszury dowiesz się więcej o najnowszych rozwiązaniach ArcelorMittal oferowanych dla przemysłu wiatrowego!


OPROGRAMOWANIE

Kalkulator do projektowania belek ażurowych ArcelorMittal ACB+

Pobierz bezpłatnie ostatnią wersję programu do projektowania przy użyciu belek ażurowych - ArcelorMittal ACB+. Wykorzystanie belek ażurowych pozwala na projektowanie zgodne z wymaganiami klienta. Umożliwia projektowanie lżejszych konstrukcji lub większych rozpiętości.