Jeśli nie możesz otworzyć tej strony, przejdź tutaj

Constructalia Newsletter Lipiec 2015Akademia Muzyczna w Zagrzebiu


 
Kampus
„Integracja Systemów
Wbudowanych”
Solano® ArcelorMittal
w zgodzie z Naturą


 
Magnelis® źródłem wartości dodanej w projektach solarnychINSPIRUJĄCA STAL

Akademia Muzyczna w Zagrzebiu, Chorwacja

Budynek Akademii Muzycznej w Zagrzebiu jest muzyczną świątynią miasta i ikoną chorwackiej architektury. Po ponad stu latach wynajmowania powierzchni w różnych lokalizacjach wszystkie wydziały akademii znalazły się pod jednym dachem. Do pokrycia charakterystycznej zakrzywionej formy w tęczowych kolorach firma ArcelorMittal Construction dostarczyła blachy stalowe z powłoką Muralys.

Kampus „Integracja Systemów Wbudowanych”, Francja

Kampus „Integracja systemów wbudowanych”, znajdujący się we francuskim mieście Saint Etienne du Rouvray jest mekką badaczy technologii motoryzacyjnych. Nowy budynek przypomina karoserię samochodu. Fasada została pokryta trudnordzewiejącą stalą Indaten®, dostarczoną przez firmę ArcelorMittal. Całość pozwala na integrację budynku z zalesionym otoczeniem.


PRODUKTY

Solano® ArcelorMittal w zgodzie z Naturą

Solano® Nature jest trwałą, elastyczną i odporną na korozję stalą powlekaną organicznie, opracowaną na potrzeby zastosowań zewnętrznych w wymagających środowiskach. Teraz, wolna od ftalanów, chromianów i metali ciężkich, została włączona do kolekcji produktów Nature.

Muralys - zdjęcie cyfrowe na elewacji

Z Muralys znajdziesz się w samym centrum innowacyjności, dzięki połączeniu nowoczesnej technologii z kontemplacją architektury. Poczuj swobodę w doborze kolorów oraz puść wodze wyobraźni. Dzięki tej metodzie możesz przenieść na projekt dowolny obraz lub tekst.


OPROGRAMOWANIE

Nowa wersja oprogramowania MACS+

Oprogramowanie MACS+ pozwala na przygotowanie projektu stropu zespolonego w warunkach wysokiej temperatury, biorąc pod uwagę zwiększoną akcję membrany w płycie stropowej. Program sprawdza także własności belek stropowych i oblicza ich temperatury krytyczne. Pobierz najnowszą wersję tego oprogramowania 3.0.1 dostępną od czerwca 2015!


AKTUALNOŚCI

Granite® Cloudy na dachach domów w Ekwadorze

Granite® Cloudy, organicznie powlekana stal firmy ArcelorMittal wykorzystywana w zastosowaniach zewnętrznych, okazała się rozwiązaniem niezwykle popularnym w Europie. Obecnie, stal Granite® Cloudy, dzięki ekwadorskiemu producentowi pokryć dachowych, profili i rur, firmie Kubiec-Conduit, pojawiła się również w Ameryce Południowej.

W obliczu żywiołów: Magnelis® źródłem wartości dodanej w projektach solarnych

Magnelis® to pierwszy gatunek stali pokrytej powłoką cynkowo-magnezowo-aluminiową jaki ma zostać certyfikowany do użytku w środowisku morskim. Metaliczne elementy składowe powłok Magnelis® tworzą na całej powierzchni stali stabilną, mocną i samoregenerującą się warstwę. Operatorom instalacji solarnych materiał Magnelis® zapewnia ponad ćwierć wieku funkcjonowania praktycznie bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań konserwacyjnych.

ArcelorMittal został wyróżniony etykietą jakości i zrównoważonego rozwoju ECCA Premium® za produkty ze stali powlekanej do zastosowań zewnętrznych produkowane na linii w Świętochłowicach

Etykieta ECCA Premium® jest gwarancją jakości i zrównoważonego wytwarzania produktów ze stali powlekanej przeznaczonej do zastosowań zewnętrznych. Stowarzyszenie ECCA (Europejskie Stowarzyszenie Powlekania Ciągłego) opracowało etykietę, aby odróżnić wysokiej jakości produkty spełniające wymogi norm europejskich od importowanych produktów o niższej jakości. Certyfiakt ten uzyskały produkty ArcelorMittal produkowane na liniach w polskim oddziale w Świętochłowicach.