Jeśli nie możesz otworzyć tej strony, przejdź tutaj

Constructalia Newsletter Lipiec 2012


ArcelorMittal Orbit,
Londyn
Crystal Hall,
Baku
Granite® WoodINSPIRUJĄCA STAL

ArcelorMittal Orbit

Symbol Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2012 w Londynie, a zarazem najnowsza atrakcja turystyczna Londynu, został ukończony w terminie po zaledwie roku budowy. Stal wykorzystaną do jej charakterystycznej czerwonej zapętlonej konstrukcji kratowej podarował ArcelorMittal.

Baku Crystal Hall

Miejsce organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2012 w Baku, Crystal Hall, zostało wybudowane w rekordowym czasie zaledwie 8 miesięcy. ArcelorMittal Construction International wzbogacił ją innowacyjnymi rozwiązaniami Arval w zakresie konstrukcji dachu, fasady i posadzki.


PRODUKTY

GlobalWall i GlobalRoof - Wolność twórczości architektonicznej oraz pełna funkcjonalność

Z GlobalWall i GlobalRoof, Arval ArcelorMittal oferuje kompleksowe rozwiązania zarówno dla pokryć dachowych jak i elewacji uwzględniające szczególne wymagania techniczne. Systemy mogą być tworzone i łączone według indywidualnych kryteriów architektonicznych i projektowych, spełniając jednocześnie wymagania termiczne i akustyczne.

Granite® Wood

Granite® Wood został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach zewnętrznych, takich jak elewacje i drzwi. Gładka powierzchnia tej blachy, z wyglądu imitująca drewno czyni ją idealnym wyborem zarówno do nowoczesnych budynków, jak i tych tradycyjnych.


SOFTWARE

AMECO: Zrównoważony rozwój

Celem oprogramowania AMECO jest ocena cyklu życia obiektów budowlanych lub mostów, ocena wpływu na środowisko naturalne, a w szczególności związane z tym zużycie energii i emisji gazów cieplarnianych.


AKTUALNOŚCI

Aplikacja Arval na iPada

Arval ArcelorMittal opracował aplikację na iPada, która prezentuje całą gamę produktów i rozwiązań dla rynku budowlanego. Nawigacja w 4 głównych kategoriach, w tym „systemy i rozwiązania” oraz „produkty i komponenty”, pozwala zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami oraz przejrzeć galerię zdjęć projektów, w których zastosowano produkty Arval.