Jeśli nie możesz otworzyć tej strony, przejdź tutaj

Constructalia Newsletter Marzec 2014Nowa siedziba ruchu skautowego
Luksemburg 
Szkoła podstawowa
Meetse-A-Bophelo
RPA
Nowa strona internetowa
Metals For BuildingsArcelorMittal dostarcza
grodzice do budowy
portu w SocziINSPIRUJĄCA STAL

Nowa siedziba ruchu skautowego w Luksemburgu

Nowa siedziba Krajowej Federacji Harcerzy i Harcerek w Luksemburgu, budynek o niskim zużyciu energii, stanowi elegancki przykład projektu z materiałów odnawialnych: konstrukcja kamienna oraz trudnordzewiejąca stal Indaten® produkcji ArcelorMittal są odzwierciedleniem silnego związku harcerzy z naturą oraz przemysłu stalowego w Luksemburgu.

Szkoła podstawowa Meetse-A-Bophelo

Innowacyjny, wzniesiony na bazie konstrukcji stalowej, budynek szkoły podstawowej Meetse-A-Bophelo (‘wody życia’), zbudowany został zaledwie w 12 miesięcy, nie zaś w dwa lata, jak to zazwyczaj bywa w przypadku tradycyjnej metody wykorzystującej cegły i zaprawę. Inwestycja ta stanowi istotny wkład w rozwój edukacji w regionie Mamelodi.


PRODUKTY

Indaten®: trudnordzewiejąca stal

Indaten® wskutek wystawienia na działanie czynników atmosferycznych pokrywa się patyną, której pierwsza warstwa pojawia się po kilku tygodniach, a ostateczny kolor osiąga po 1-2 latach. Wykończenie może przetrwać bez konserwacji przez co najmniej 80 lat. Indaten® posiada szeroki zakres zastosowań, między innymi w architekturze, rzeźbach, kominach przemysłowych czy zbiornikach i pylonach.

Płyty warstwowe

Technologicznie zaawansowane systemy Arval, w tym oferta płyt warstwowych, spełniają najważniejsze wymagania, takie jak estetyka, izolacja, zdolność pochłaniania dźwięku i ochrona przeciwpożarowa. Dzięki modułowej konstrukcji profilowanych lub falistych powierzchni systemy elewacyjne Arval są gwarancją nowoczesnej i ponadczasowej budowy.


AKTUALNOŚCI

Nowa strona internetowa Metals For Buildings

Metals for Buildings, alians zawarty w 2013 pomiędzy dziesięcioma międzynarodowymi stowarzyszeniami aktywnie działającymi na rzecz wykorzystania stali w sektorze budownictwa. Reprezentuje on interesy przemysłu metalowego wobec instytucji europejskich w zakresie kwestii zrównoważonego rozwoju i recyklingu dotyczących metali. Teraz Metals for Buildings uruchomił swoją nową stronę internetową.

Firmy ArcelorMittal wraz z Conserval Engineering opracowały technologię słonecznego ogrzewania powietrza - SolarWall®

Firma ArcelorMittal, podejmując współpracę ze światowym liderem w dziedzinie ogrzewania energią słoneczną - Conserval Engineering, stworzyła system SolarWall®, przełomową technologię, która wykorzystuje promieniowanie słoneczne do ogrzewania budynków, redukując tym samym koszty ogrzewania aż do 50%.

ArcelorMittal dostarcza grodzice stalowe do budowy infrastruktury portu w Soczi

W 2009 oraz w 2012 ponad 9 000 ton grodzic stalowych, wyprodukowanych przez zakłady ArcelorMittal w Luksemburgu, zostało dostarczonych na potrzeby budowy różnorodnej infrastruktury portowej, przyczyniając się znacząco do ukończenia zgodnie z harmonogramem wszystkich prac inżynieryjnych i konstrukcyjnych przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014.