Contact
Subscribe to our newsleter
Free Design Software
rfq rfq

Publikacje

Produkty długie

HISTAR®

Fimie ArcelorMittal udało się opracować stal konstrukcyjną o wysokiej wytrzymałości z doskonałą twardością w niskich temperaturach oraz wyjątkową spawalnością. Materiał ten jest nieporównywalny z dotychczas znanymi.


Grodzice - edycja Katalogu głównego 2014

Long Carbon Europe – Grodzice jest oddziałem odpowiedzialnym za sprzedaż, marketing i promocję profili gorącowalcowanych, grodzic zimnogiętych, ścian kombinowanych i pali nośnych.


Kształtowniki i pręty walcowane na gorąco

Program sprzedaży ArcelorMittal kształtowników walcowanych na gorąco (IPE, IPN, HE, HL, HD, HP, UPE, UPN, U, UE, L, itp.) oraz innowacyjnych rozwiązań (profile ażurowe, stropowe IFB, SFB).


Elementy konstrukcyjne

Profil Angelina TM

Smukły, przejrzysty i elastyczny profil AngelinaTM reprezentuje nowy wymiar architektoniczny z przyjaznym środowisku podejściem.


Prefabrykacja kształtowników walcowanych na gorąco

Centrum prefabrykacji ArcelorMittal oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie prefabrykacji celem podniesienia możliwości technicznych naszych klientów: wykonawców konstrukcji stalowych, generalnych wykonawców.


Slim Floor: Innowacyjny pomysł na stropy

System "Slim Floor", stworzony przez grupę ArcelorMittal jest szybkim, innowacyjnym i ekonomicznym rozwiązaniem, łączącym betonowe płyty kanałowe z belkami stalowymi.


Belki ażurowe ACB®

Lekki wygląd belek ażurowych w połączeniu z ich wysoką wytrzymałością nie przestaje inspirować architektów poszukujących nowych form strukturalnych.


Produkty płaskie

Magnelis® - Ochrona w najsurowszych warunkach

Magnelis® to nowa metaliczna powłoka, która dzięki swym wyjątkowym właściwościom zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni w całym szeregu zastosowań.


Nature - nowa kolekcja przyjaznych dla środowiska blach powlekanych organicznie

Linia Nature to wynik ponad 15 lat badań i testów; powłoki oraz środki obróbki powierzchniowej użyte do produkcji blach tej linii są zawsze wolne od sześciowartościowego chromu i metali ciężkich (ołowiu bądź związków sześciowartościowego chromu).


Panele i profile

Colorissime

Broszura ukazuje gamę kolorów dla produktów z oferty Arval. Odkryj niezrównaną ofertę, w której symfonia kolorów i materiałów jest inspiracją dla najpiękniejszych kompozycji architektonicznych.


HAIROCK S

System lekkiej obudowy oparty jest na stalowych kasetach wzdłużnych, blachach stalowych trapezowych oraz falistych, wełnie mineralnej, łącznikach samowiercących oraz taśmach uszczelniających.


Płyty warstwowe Promisol/Ondatherm

Przewodnik ten zawiera ofertę płyt warstwowych Arval. Omawia proces produkcji, rodzaje profilowań, kolorystykę oraz poszczególne właściwości techniczne płyt.


Stal nierdzewna

Stal nierdzewna w budownictwie

Publikacja ta została opracowana dla wszystkich uczestników procesu inwestycji. Powinna równocześnie pomagać użytkownikowi w podejmowaniu decyzji o doborze produktów czy rozwiązań, jak i towarzyszyć mu w opracowywaniu nowych aplikacji.


Włókna stalowe

Włókna stalowe do betonu natryskowego

Wszystkie włókna produkowane przez ArcelorMittal są wykonane z ciągnionego na zimno drutu ze stali o  dużej wytrzymałości na rozciąganie, wyprodukowanego z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń.


Włókna stalowe do posadzek przemysłowych

Beton zbrojony włóknami stalowymi (SFRC: Steel Fibre Reinforced Concrete) jest nowoczesnym materiałem kompozytowym. Poprzez dodanie włókien do betonu otrzymujemy parametry wytrzymałościowe podobne do betonu zbrojonego tradycyjnie.


Przewodniki materiałowe

Przewodnik materiałowy - ARVAL by ArcelorMittal

Przewodnik ten zawiera gamę powłok dla produktów z oferty Arval, omawiając mechaniczne właściwości powłok na produktach stalowych, proces ich tworzenia oraz zalecenia do eksploatacji.


Projektowanie budynków

Przewodnik po rozwiązaniach stropowych Arval

W tej publikacji Arval prezentuje szeroką gamę konstrukcyjną systemów stropowych. Zawiera rozwiązania wielokrotnie sprawdzone w praktyce, jak i innowacyjne rozwiązania, odzwierciedlające aktualny rozwój prawa budowlanego oraz trendów w projektowaniu i wykonawstwie.


Parkingi stalowe. Wykorzystanie kształtowników gorącowalcowanych w konstrukcji.

Projektowanie parkingu. Rozkład parkingu. Konstrukcje stalowe odpowiednie dla parkingów. Zabezpieczenie antykorozyjne i przeciwpożarowe konstrukcji stalowych. Wytrzymałość konstrukcji stalowych.


Inżynieria lądowa

Nowy przewodnik "Impervious steel sheet pile walls"

ArcelorMittal, największy na świecie producent grodzic, we współpracy z Deltares (Delft Geotechnics), przeprowadził wyczerpujący projekt badawczy dotyczący nieprzepuszczalnych systemów uszczelniających do grodzic stalowych.


ArcelorMittal Piling Handbook - Przewodnik techniczny projektowania z użyciem grodzic

Nowe wydanie publikacji ArcelorMittal "Piling Handbook" stanowi wsparcie techniczne inżynierom w użyciu grodzic.


Bezpieczeństwo

Drgania Stropów - Poradnik Projektanta

Praktyczny przewodnik projektanta, który prezentuje metodę szacowania drgań stropów, przy których zostanie zagwarantowany komfort użytkowników. Dokument bazuje na wynikach najnowszych badań.


Budynki

STYLTECH TM - konstrukcje stalowe dla mieszkalnictwa

Zapoznaj się z ofertą ArcelorMittal w zakresie lekkich konstrukcji stalowych dla sektora mieszkaniowego. STYLTECH TM gwarantuje swobodę projektowania i budowy oraz sprawdza się jako rozwiązanie ekonomiczne i wydajne energetycznie.


PROTEA® - budownictwo mieszkaniowe w przystępnej cenie

PROTEA® jest modułowym systemem budowlanym. Standardowe elementy są całkowicie prefabrykowane w zakładzie produkcyjnym, pakowane w zabezpieczone pojemniki oraz dostarczone na miejsce budowy, gotowe do montażu w ciągu 4 dni przez 4 pracowników!


Renowacja przy pomocy konstrukcji stalowych

Przewodnik ten krok po kroku objaśnia etapy proscesu renowacji, podając kompleksowe rozwiązania z użyciem konstrukcji stalowych przy renowacji konstrukcji murowanych, drewnianych, żebeltowych oraz stalowych.


Euro-build+: zasady budowania konstrukcji stalowych - budownictwo mieszkaniowe

Publikacja ta, przeznaczona dla architektów i inżynierów budownictwa, przedstawia zasady projektowania z użyciem elementów i systemów stalowych przeznaczonych dla budownictwa mieszkaniowego.


Euro-build+: zasady budowania konstrukcji stalowych - budownictwo przemysłowe

W przygotowanej przez SCI publikacji przedstawiono normy i zasady projektowania i budownictwa przemysłowego przy użyciu technik konstrukcji stalowych.


Euro-build+: zasady budowania konstrukcji stalowych - budownictwo handlowe

Kolejna publikacja projektu Euro-Build+ opracowana przez SCI skupia się na technikach budowlanych w sektorze budownictwa handlowego. Publikacja skierowana jest do architektów, inżynierów i wszystkich tych, którzy związani są z pierwszymi etapami powstawania projektu.


Inżynieria lądowa

Ochronne bariery drogowe

Zapewnienie bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań stalowych jest dla ArcelorMittal wartością kluczową. Z tego też powodu firma jest bardzo aktywna w segmencie rozwiązań stalowych oferowanych dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Mosty z kształtownikami walcowanymi na gorąco

Niniejsza broszura dostarcza dokładnych wskazówek i rozwiązań potrzebnych we wczesnej fazie planowania budowy mostu, co przyczynia się do  optymalizacji projektu budowlanego.


Stal nierdzewna w konstrukcji mostów i kładek dla pieszych

Stal nierdzewna, początkowo stosowana ze względu na swoje właściwości antykorozyjne w elementach zabezpieczających (balustrady, poręcze), teraz znajduje zastosowanie także w elementach struktury, w postaci profili spawanych wzdłużnie lub kotwi, lub też w systemach zawieszenia, w postaci masztów, lin odciągowych.


Odnawialne źródła energii

Rozwiazania ArcelorMittal dla energetyki wiatrowej

ArcelorMittal stale rozwija nowe technologie oraz ulepsza swoje produkty i usługi, tak aby były zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Niniejsza broszura przedstawia ofertę ArcelorMittal Europa i ArcelorMittal Ringmill prezentującą najnowsze rozwiązania dla energetyki wiatrowej.


Rozwiązania stalowe w instalacjach solarnych

Jednym z najbardziej przyjaznych środowisku sposobów na pozyskanie energii elektrycznej jest konwersja światła słonecznego za pomocą paneli fotowoltaicznych i technologii solarnej. ArcelorMittal oferuje stal oraz rozwiązania konstrukcyjne dla tego typu instalacji.


Zrównoważony rozwój i trwałość

Ochrona Antykorozyjna kształtowników walcowanych na gorąco poprzez cynkowanie ogniowe

Publikacja w szeroki sposób omawia problem korozji elementów konstrukcyjnych oraz metody ochrony antykorozyjnej. W szczególnym ujęciu omówiono metodę cynkowania ogniowego polegającą na zanurzeniu prefabrykowanej stali w ciekłym cynku.


Zielone budownictwo: Our Steel Solutions for your Green Building

Silnie wierząc w wartości zrównoważonego rozwoju, ArcelorMittal dowodzi zaangażowania grupy dostarczając odpowiednich rozwiązań dla sektora budowlanego.


Powered by aware