Contact
Subscribe to our newsleter
Free Design Software
rfq rfq

Ochrona Antykorozyjna kształtowników walcowanych na gorąco poprzez cynkowanie ogniowe

Cynkowanie ogniowe elementów konstrukcyjnych narażonych na wpływ warunków atmosferycznych stanowi wyjątkowo trwałą ochronę antykorozyjną. W wielu zastosowaniach ochrona ta jest tak samo długotrwała jak sama konstrukcja.

Pod względem wyboru materiałów, stal - dzięki swoim wyjątkowym właściwościom fizycznym oraz mechanicznym - jest najbardziej popularnym materiałem wśród projektantów. Jest ona wykorzystywana do szybkiej i ekonomicznej budowy trwałych i bezpiecznych konstrukcji. Stal używana do wykonania kształtowników gorącowalcowanych pochodzi z odzysku a kształtowniki te także będą poddane recyklingowi po zakończeniu ich użytkowania. Materiał ten jest wyjątkowo praktyczny do łączenia i formowania. Jednak stal jako materiał ma także skłonność do reakcji z czynnikami atmosferycznymi, co powoduje wytwarzanie na powierzchni warstwy rdzy. Ochrona antykorozyjna konstrukcji stalowych musi więc zabezpieczać powierzchnię przed tą reakcją lub znacznie opóźniać jej wystąpienie.

Obecnie projektowanie stalowych konstrukcji jest dużo prostsze niż niegdyś: doskonałe techniki spawania pozwalają na uzyskanie szerokiej gamy kształtów profilów budowlanych, zabezpieczonych tak, aby ochrona antykorozyjna była jak najbardziej trwała. Koszty utrzymania i renowacji konstrukcji stale spadają dzięki redukcji powierzchni narażonej na korozję.

Publikacja w szeroki sposób omawia problem korozji elementów konstrukcyjnych oraz metody ochrony antykorozyjnej. W szczególnym ujęciu omówiono metodę cynkowania ogniowego polegającą na zanurzeniu prefabrykowanej stali w ciekłym cynku.

Broszura dostępna jest jedynie w języku angielskim.


Powered by aware